Suppositoria glycerini Ipsen příbalový leták

Suppositoria glycerini Ipsen

Suppositoria glycerini Ipsen jsou lékové čípky obsahující glycerin jako hlavní účinnou látku. Glycerin je látkou, která má mnoho různých využití a je často používán v lékařství pro své místní účinky.

Suppositoria glycerini Ipsen se používají jako místní léčba při obtížích s defekací (stolice) u dětí i dospělých. Glycerin působí jako změkčovadlo stolice a může pomoci zvýšit hydrataci a mazání stolice, čímž usnadňuje její průchod a zlepšuje střevní pohyb.

Použití suppositorií glycerini Ipsen je obvykle jednoduché. Čípek se vloží do konečníku a nechá se rozpustit. Doporučené dávkování a délka léčby by měly být stanoveny lékařem nebo farmaceutem, a to v souladu s individuálními potřebami pacienta.

Před použitím suppositorií glycerini Ipsen je důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie na glycerin. Měli by vám poskytnout přesné informace o správném použití a režimu užívání tohoto přípravku.

Příbalový leták

Co je přípravek Suppositoria glycerini Ipsen a k čemu se používá

Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Glycerin (glycerolum), obsažený v čípku, na sebe váže vodu, změkčuje stolici a zvětšuje její objem v dolní části tlustého střeva a usnadňuje tak její odchod při zácpě. Účinek se dostaví za 10 až 20 minut po použití.

Čípky Suppositoria glycerini Ipsen používají dospělí, dospívající a děti starší než 10 let při zácpě různého původu, např. při změně prostředí, životosprávy, při dlouhodobém upoutání na lůžku, po operaci, při zahuštěné a zatvrdlé stolici, v těhotenství, v šestinedělí a při kojení, při dlouhodobé zácpě k nácviku pravidelného odchodu stolice.

Aktuální příbalový leták Suppositoria glycerini Ipsen

Napsat komentář