Tantogrip příbalový leták

Tantogrip

Tantogrip je kombinovaný léčivý přípravek obsahující dvě účinné látky: paracetamol a fenylefrin-hydrochlorid. Tato kombinace léčivých látek se často používá k léčbě příznaků nachlazení, chřipky a jiných respiračních infekcí.

Paracetamol je analgetikum a antipyretikum, které pomáhá snižovat bolest a horečku. Fenylefrin-hydrochlorid je sympatomimetikum, které se používá jako dekongestant, tedy k uvolnění ucpaného nosu a zmírnění přetížení nosních dutin.

Tantogrip se obvykle podává v tabletové formě a dávkování by mělo být dodržováno podle pokynů lékaře nebo návodu k použití na obalu přípravku. Je důležité dodržovat maximální denní dávku a nedoporučuje se užívat lék déle, než je předepsáno.

Před užíváním Tantogripu je vždy důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie na některou z uvedených účinných látek. Měli by vám poskytnout přesné informace a doporučení pro váš konkrétní případ a informovat vás o možných vedlejších účincích a případných interakcích s jinými léky.

Příbalový leták

Co je přípravek TANTOGRIP citrón, citrón a med, pomeranč a k čemu se používá

Přípravek TANTOGRIP citrón, citrón a med, pomeranč obsahuje kombinaci dvou léčivých látek – paracetamolu a fenylefrin-hydrochloridu. Paracetamol je dobře známý lék proti bolesti (analgetikum) a také snižuje horečku (antipyretikum).

Fenylefrin-hydrochlorid (látka snižující zduření nosní sliznice) zmírňuje otok v nose, čímž uvolňuje ucpaný nos a snižuje tak tlak v nose, který může vyvolat bolest hlavy.

Přípravek TANTOGRIP citrón, citrón a med, pomeranč je určen ke zmírnění příznaků spojených s nachlazením a chřipkou, včetně úlevy od mírné až středně silné bolesti, bolesti v krku, bolesti hlavy, zduření nosní sliznice a horečky.

Tento lék použijte pouze v případě, že jsou příznaky chřipky nebo nachlazení doprovázeny ucpaným nosem. Pokud nemáte ucpaný nos, vezměte si jednosložkový přípravek obsahující pouze paracetamol.

Přípravek TANTOGRIP citrón, citrón a med, pomeranč je určen pro dospělé a dospívající od 12 let a s tělesnou hmotností nad 40 kg.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Tantogrip citrón, citrón a med, pomeranč

Napsat komentář