Terbistad příbalový leták

Terbistad

Terbistad je léčivý přípravek obsahující terbinafin hydrochlorid jako účinnou látku. Terbinafin hydrochlorid je antifungální lék, který se používá k léčbě kvasinkových infekcí kůže, nehtů a sliznic.

Terbistad působí tím, že narušuje buněčnou stěnu kvasinek, čímž brání jejímu růstu a šíření. Je často používán k léčbě onychomykózy (kvasinkové infekce nehtů), tinea pedis (kvasinkové infekce nohou) a tinea corporis (kvasinková infekce těla).

Dávkování Terbistadu a délka léčby se mohou lišit v závislosti na konkrétní infekci a její závažnosti. Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo pokyny uvedené na obalu přípravku. Pravidelné užívání a dokončení celého léčebného režimu je obvykle důležité pro dosažení účinného výsledku.

Před užíváním Terbistadu se vždy poraďte s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie na terbinafin nebo jiné antifungální látky. Měli by vám poskytnout podrobné informace o správném dávkování, případných vedlejších účincích a interakcích s jinými léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Terbistad a k čemu se používá

Pokud se do 7 až 14 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Terbistad obsahuje léčivou látku terbinafin-hydrochlorid a patří do skupiny antifungálních přípravků.

Terbistad se používá k léčbě plísňových a kvasinkových infekcí kůže.

Terbistad je účinný proti určitým druhům kvasinek a kožních plísní, z nichž je nejznámější tzv. atletická noha (tinea pedis – plísňové onemocnění nohou). Viz rovněž aktuální příbalový leták bod 3. „Jak se přípravek Terbistad používá“, kde naleznete více informací o dalších plísňových infekcích.

Aktuální příbalový leták Terbistad

Napsat komentář