Vicks SymptoMed Forte příbalový leták

Vicks SymptoMed Forte

Vicks SymptoMed Forte je kombinovaný léčivý přípravek obsahující dvě účinné látky: paracetamol a fenylefrin hydrochlorid. Tento přípravek se obvykle používá k symptomatické léčbě příznaků nachlazení, chřipky a jiných respiračních infekcí.

Paracetamol je lék proti bolesti a horečce, který působí snižováním horečky a zmírněním bolesti. Fenylefrin hydrochlorid je dekongestant, který pomáhá snižovat otoky sliznic a uvolňuje ucpaný nos, což usnadňuje dýchání.

Přesné dávkování a trvání léčby Vicks SymptoMed Forte by měly být stanoveny lékařem nebo se řiďte pokyny uvedenými na příbalovém letáku. Vždy se ujistěte, že dodržujete předepsanou dávku a nedostáváte se přes maximální denní dávku.

Je důležité pečlivě si přečíst příbalový leták před užitím přípravku Vicks SymptoMed Forte a dodržovat pokyny od lékaře nebo farmaceuta. Informujte také lékaře o jakýchkoli dalších léčivech, které užíváte, a o případných zdravotních problémech.

Při používání tohoto přípravku se doporučuje postupovat podle pokynů a případně se poradit s lékařem nebo farmaceutem, pokud máte jakékoli otázky nebo obavy ohledně jeho užívání.

Příbalový leták

Co je Vicks SymptoMed Forte citrón a k čemu se používá

Vicks SymptoMed Forte citrón ulevuje od příznaků nachlazení a chřipky, jako jsou bolest hlavy, celkové bolesti, bolesti v krku, ucpaný nos a horečka.

Obsahuje dvě léčivé látky:

  • paracetamol s účinkem proti bolesti (analgetikum) a horečce (antipyretikum).
  • fenylefrin (nosní dekongescens) redukující otok nosní sliznice a uvolňující tak ucpaný nos.

Přípravek Vicks SymptoMed Forte citrón byste měli používat pouze v případě, že máte kombinaci příznaků nachlazení a chřipky, jako je bolest/horečka a ucpaný nos.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Vicks SymptoMed Forte

Napsat komentář