Diclofenac (diklofenak) příbalový leták

Diclofenac

Diclofenac (diklofenak)je léčivá látka, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Je používán k léčbě bolesti, zánětu a horečky. Diclofenac je dostupný ve formě tablet, kapslí, gelu, krému, masti a injekčního roztoku.

Tento přípravek se často používá k léčbě bolesti spojené s artritidou (zánět kloubů), revmatoidní artritidou, osteoartrózou (degenerativní onemocnění kloubů), svalovými poraněními, bolestí zad, migrénou a dalšími podmínkami spojenými s bolestí a zánětem.

Diclofenac působí snížením produkce látek zvaných prostaglandiny, které jsou zodpovědné za zánět, bolest a horečku. Tím se snižuje bolest a zánět v postižené oblasti.

Je důležité brát diclofenac přesně podle pokynů lékaře nebo dle pokynů uvedených na obalu přípravku. Užívání vyšších dávek nebo prodloužené užívání diclofenacu může zvýšit riziko nežádoucích účinků, jako jsou žaludeční vředy, trávicí potíže nebo problémy s ledvinami.

Před zahájením léčby diclofenacem je důležité konzultovat s lékařem, zejména pokud máte historii žaludečních vředů, srdečních problémů, problémů se zrádnou činností ledvin, astmatu nebo alergických reakcí na NSAID. Je také důležité sdělit lékaři všechny přípravky, které pravidelně užíváte, včetně volně prodejných léků a doplňků stravy, protože mohou interagovat s diclofenacem.

Diclofenac je lék na předpis, takže se musíte poradit s lékařem, abyste získali přesnější informace o tom, jak tento přípravek používat a jaké jsou možné vedlejší účinky.

Příbalový leták

Co je přípravek Diclofenac AL a k čemu se používá

Přípravek Diclofenac AL 50 mg enterosolventní tablety obsahuje léčivou látku diklofenak sodný (diclofenacum natricum), která patří do skupiny léčiv, která se nazývají nesteroidní protizánětlivé léky (NSA) a používají se k léčbě bolesti a zánětu. Diclofenac AL 50 mg enterosolventní tablety je určen k léčbě následujících stavů:

  • Zánětlivá a degenerativní kloubní onemocnění (artritida a artróza).
  • Bolest v zádech, ztuhlé rameno, tenisový loket a ostatní formy mimokloubního revmatismu.
  • Záchvat dny.
  • Podvrtnutí, natažení svalů nebo jiná poranění.
  • Bolest a otok po chirurgickém zákroku.
  • Bolestivé zánětlivé stavy v gynekologii, včetně bolesti při menstruaci.
  • Infekční onemocnění v ušní, krční a nosní oblasti.

Jak přípravek Diclofenac AL účinkuje

Přípravek Diclofenac AL odstraňuje zánětlivé příznaky, jako je bolest a otok blokádou syntézy látek (prostaglandiny) zodpovědných za zánět, bolest a horečku. Nemá žádný vliv na příčinu zánětu nebo horečky.

Máte-li jakékoli dotazy, jak přípravek Diclofenac AL účinkuje nebo proč byl předepsán právě Vám, zeptejte se svého lékaře.

Sledování během léčby přípravkem Diclofenac AL

Pokud máte srdeční onemocnění nebo existuje riziko jeho vzniku, bude Váš lékař pravidelně hodnotit, zda můžete pokračovat v léčbě přípravkem Diclofenac AL.

Pokud máte poruchu funkce jater, ledvin nebo krve, budou Vám během léčby odebrány vzorky krve. Tímto způsobem budou sledovány funkce jater (hladina aminotransferáz) nebo ledvin (hladina kreatininu) nebo krevní obraz (hladina červených a bílých krvinek a krevních destiček). Výsledky těchto testů umožní Vašemu lékaři rozhodnout, zda je nutné přerušit léčbu přípravkem Diclofenac AL nebo zda není nutné upravit dávku.

Aktuální příbalový leták Diclofenac

Napsat komentář