Metamizol Teva příbalový leták

Metamizol Teva

Metamizol Teva je léčivý přípravek obsahující účinnou látku metamizol, která patří do skupiny analgetik a antipyretik. Je používán k léčbě bolesti a snižování horečky.

Metamizol má protizánětlivé, analgetické (proti bolesti) a antipyretické (snižující teplotu) účinky. Působí tím, že inhibuje tvorbu prostaglandinů, které jsou zodpovědné za zánět, bolest a zvýšenou teplotu.

Metamizol Teva se obvykle užívá perorálně ve formě tablet, ale může být také podáván injekčně, zvláště v případech silné bolesti nebo v nemocničním prostředí.

Dávkování Metamizol Teva by mělo být stanoveno individuálně lékařem v souladu s příznaky a zdravotním stavem pacienta. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a pokyny lékaře nebo na příbalovém letáku.

Před užíváním Metamizol Teva je vždy důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jiná zdravotní omezení, užíváte jiné léky nebo máte alergie na léky. Měli byste informovat lékaře o případných existujících onemocněních, těhotenství nebo kojení, abyste se ujistili, že Metamizol Teva je pro vás vhodný a bezpečný.

Je důležité používat Metamizol Teva pouze podle pokynů lékaře nebo na příbalovém letáku a nezpůsobovat překračování doporučené dávky.

Příbalový leták

Co je přípravek Metamizol Teva a k čemu se používá

Přípravek Metamizol Teva je léčivý přípravek, který obsahuje monohydrát sodíku metamizolu. Patří do skupiny léčiv nazývaných pyrazolony.

Přípravek Metamizol Teva se používá u dospívajících od 15 let a dospělých k léčbě:

  • akutní silné bolesti po poranění nebo operaci
  • koliky (bolestivé křeče v břiše)
  • nádorové bolesti (bolest při rakovině)
  • jiné akutní nebo chronické silné bolesti, pokud nelze použít jinou léčbu
  • vysoké horečky, která nereaguje na jinou léčbu

Aktuální příbalový leták Metamizol Teva

Napsat komentář