Belozyme příbalový leták

Belozyme

Belozyme je obchodní název pro léčivý přípravek obsahující účinnou látku benzydamin-hydrochlorid. Benzydamin je léčivo s protizánětlivým a lokálně anestetickým účinkem. Je často používán k léčbě zánětů sliznic, jako jsou záněty v ústní dutině, krku, nosu a dásní.

Belozyme se často dostává ve formě ústního spreje nebo roztoku, který se aplikuje přímo na postiženou oblast. Benzydamin působí tak, že potlačuje zánět a zmírňuje bolest a podráždění v místě aplikace. Má také mírné lokálně anestetické účinky, které pomáhají snižovat nepříjemné příznaky.

Důležité je dodržovat pokyny a doporučené dávkování uvedené na příbalovém letáku nebo podle doporučení lékaře. Pokud máte konkrétní otázky týkající se použití Belozyme, nebo se vám vyskytne nežádoucí účinek, je vhodné se poradit s lékařem nebo lékárníkem, kteří vám mohou poskytnout další informace a doporučení.

Příbalový leták

Co je přípravek Belozyme a k čemu se používá

Přípravek Belozyme obsahuje léčivou látku benzydamin-hydrochlorid, který patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSA).

Přípravek Belozyme tlumí bolest a otok (zánět).

Používá se u dospělých a dětí od 6 let k léčbě bolestivých stavů v ústech nebo krku včetně:

– vřídků v ústech, při bolestech v krku a při bolestivých dásních.

– při nepříjemných pocitech souvisejících s chrupem a zubařským výkonem (pouze na doporučení lékaře a podle jeho pokynů).

Pokud se příznaky zhorší nebo se do 3 dnů nezlepší, obraťte se na lékaře.

Aktuální příbalový leták Belozyme

Napsat komentář