Bisacodyl Krka příbalový leták

Bisacodyl Krka

Bisacodyl Krka je obchodní název pro léčivý přípravek obsahující účinnou látku bisacodylum. Bisacodyl je laktózový projímadlo, které se používá k léčbě přechodných obtíží s defekací (stolice) a ke stimulaci střevního peristaltického pohybu.

Bisacodyl působí tak, že dráždí sliznici tlustého střeva, čímž zvyšuje střevní peristaltiku a urychluje pohyb střev. To může pomoci zmírnit zácpu a usnadnit pravidelnou defekaci.

Přípravek Bisacodyl Krka je dostupný ve formě tablet nebo čípků. Přesné dávkování a postup aplikace závisí na konkrétním přípravku a na doporučení lékaře. Je důležité dodržovat pokyny na příbalovém letáku nebo doporučení od lékaře a nepřekračovat doporučenou dávku.

Pokud máte problémy s defekací nebo pokud máte otázky ohledně použití přípravku Bisacodyl Krka, je vhodné se poradit s lékařem nebo lékárníkem, kteří vám poskytnou další informace a vhodné rady.

Příbalový leták

Co je přípravek Bisacodyl Krka a k čemu se používá

Přípravek Bisacodyl Krka je lék proti zácpě (projímadlo). Působí na pohyblivost tlustého střeva, přičemž zvýšením střevní peristaltiky (pohyb střeva, který vede k vyprazdňování) podporuje vylučování stolice a plynů.

Přípravek se užívá při akutní funkční zácpě (např. při změně pobytu při cestování, při změně životosprávy). Pouze na doporučení lékaře se přípravek užívá k přípravě pacienta na operaci a k vyprázdnění střev před vyšetřením tlustého střeva (rentgenové, endoskopické, sonografické), po přechodnou dobu trvání obtíží při zácpě u bolestivých stavů v oblasti řitního otvoru (řitní trhliny, hemoroidy) a při druhotné zácpě provázející jiné choroby. U pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko a u nemocných léčených opioidy (léky proti silné bolesti) trpících chronickou zácpou se přípravek může rovněž užívat pouze pod dohledem lékaře.

Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti od 2 let. Děti mohou přípravek užívat pouze pod dohledem lékaře.

Aktuální příbalový leták Bisacodyl Krka

Napsat komentář