Jox příbalový leták

Jox

Hlavní léčivou látkou Joxu je povidon jód (Povidonum iodinatum) je léčivá látka, která se často používá jako antiseptikum pro ošetření ran, popálenin a infikovaných oblastí kůže. Povidon jód je kombinace povidonu (přírodní polymer) a jodinu (antiseptická látka).

Allantoinum je látka s protizánětlivými a hojivými vlastnostmi. Je často přidávána do kosmetických a léčivých přípravků určených pro péči o pokožku. Allantoinum pomáhá zklidnit podrážděnou kůži, podporuje její regeneraci a zlepšuje její texturu.

Kombinace povidonu jódu a allantoinu může být použita ve formě orálního spreje, krému, gelu nebo masti pro lokální aplikaci na pokožku. Tato kombinace může pomoci dezinfikovat a ošetřit rány, zlepšit hojení, snížit zánět a poskytnout ochranu před infekcí.

Je důležité používat produkty obsahující povidon jód a allantoin podle pokynů a doporučení od výrobce nebo lékaře. Pokud máte konkrétní otázky nebo potřebujete více informací o specifickém produktu, doporučuji se poradit s lékařem nebo farmaceutem, kteří vám poskytnou nejaktuálnější a přesné informace.

Příbalový leták

Co je přípravek Jox a k čemu se používá

Hlavní léčivou látkou je jodovaný povidon. Tato látka uvolňuje při kontaktu s kůží a se sliznicemi jód, který ničí řadu choroboplodných zárodků (baktérie, plísně, některé viry) a proto je přípravek Jox vhodný k dezinfekci dutiny ústní a hltanu. Dále přípravek Jox obsahuje allantoin, který působí protizánětlivě.

Bez porady s lékařem můžete přípravek Jox používat pouze u lehčích onemocnění sliznice dutiny ústní (afty a pod.), jazyka, hltanu a mandlí.

Přípravek Jox se používá jako doplňková léčba při zánětlivých a infekčních onemocněních v dutině ústní a hltanu – angína, zánět hltanu, zánět mandlí, současný zánět hltanu a mandlí, zánět jazyka a afty, při chirurgických výkonech v dýchacích a polykacích cestách, při prvních příznacích chřipkových onemocnění (škrábání v krku) a k předcházení infekcí v dutině ústní u pacientů léčených cytostatiky a po ozáření. Dále se používá u angín, vyvolaných streptokoky, a to jako podpůrná léčba při současné léčbě antibiotiky.

Vhodnost použití přípravku Jox u těchto stavů určí Váš lékař.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Jox

Napsat komentář