Cestování do Itálie

Cestování do Itálie je skvělým způsobem, jak objevovat bohatou historii, úchvatnou kulturu, nádherné přírodní scenérie a samozřejmě vynikající kuchyni této země. Itálie je známá svými památkami, jako je Koloseum v Římě, skvostná katedrála v Florencii, kanály v Benátkách nebo nakupování v Miláně.

Před cestou do Itálie byste se měli řádně připravit. Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci.

 • Platnost cestovních dokladů: Ujistěte se, že máte platný pas. Pokud jste občanem země mimo Evropskou unii, zjistěte, zda potřebujete vízum pro vstup do Itálie.
 • Cestovní pojištění: Je vždy doporučeno mít cestovní pojištění, které vám poskytne ochranu před nečekanými událostmi, jako jsou ztráty zavazadel, zdravotní problémy nebo zrušené lety.
 • Seznam míst, která chcete navštívit: Itálie je plná zajímavých míst, takže si udělejte seznam míst, která chcete vidět, a předem si zjistěte otevírací doby, vstupné a další informace.
 • Doprava: Itálie má dobře vyvinutou dopravní síť. Můžete se pohybovat vlakem, autobusem nebo si pronajmout auto, v závislosti na tom, kam plánujete cestovat. Ve velkých městech se doporučuje využívat veřejnou dopravu, protože parkování může být obtížné.
 • Místní kultura a zvyky: Pamatujte, že každá země má své vlastní zvyky a kulturu. Je užitečné se seznámit s italskými zvyky, abyste se mohli chovat vhodně a respektovat místní tradice.
 • Italská kuchyně: Nezapomeňte ochutnat lahodná italská jídla a nápoje, jako jsou pizza, pasta, gelato nebo dobré víno. Každá oblast Itálie má svou vlastní specialitu, takže si vychutnejte místní gastronomii.

Zajímavá místa a památky v Itálii

Itálie je země plná nádherných míst a historických památek. Zde je seznam několika zajímavých míst a památek, které byste mohl/a navštívit.

 • Řím: Město plné historie a památek, jako je Koloseum, Vatikán s Bazilikou sv. Petra, Španělské schody a mnoho dalších.
 • Florencie: Město známé pro své umělecké poklady, včetně Galerie Uffizi, kde najdete díla slavných umělců jako je Michelangelo a Botticelli. Nezapomeňte navštívit také katedrálu Santa Maria del Fiore a Ponte Vecchio.
 • Benátky: Romantické město s kanály a malebnými mosty. Projděte se po náměstích, jako je Piazza San Marco, a navštivte Baziliku sv. Marka a Dóžecí palác.
 • Pisa: Domov slavného Pisy věže, která se naklání. Kromě toho zde můžete navštívit také katedrálu Pisa a baptisterium.
 • Pompeje: Starověké město zničené výbuchem sopky Vesuv v roce 79 n.l. Je to fascinující archeologické naleziště, které poskytuje jedinečný pohled do života ve starověkém Římě.
 • Sicílie: Největší ostrov Středozemního moře nabízí úchvatnou přírodu a mnoho historických památek. Navštivte Etnu, sopku s aktivním kráterem, a také město Taormina s antickým divadlem a krásnými výhledy.
 • Toskánsko: Region známý svou malebnou krajinou, vinicemi a historickými městy. Navštivte město Siena s jeho katedrálou a náměstím Piazza del Campo, a také město San Gimignano se svými věžemi.
 • Amalfijské pobřeží: Krásné pobřežní město Amalfi s úchvatnými výhledy na Tyrhénské moře a skalnaté pobřeží. Můžete také navštívit město Positano s jeho úzkými uličkami a barevnými domky.
 • Milán: Moderní město, které je centrem módy a designu. Navštivte slavnou katedrálu Duomo di Milano a Galerii Vittorio Emanuele II. Město také nabízí bohatou kulturní scénu a mnoho muzeí.

Jaké jídlo vyzkoušet v Itálii

Itálie je známá po celém světě díky své vynikající kuchyni. Zde je několik oblíbených jídel, která si můžete v Itálii vychutnat.

 • Pizza: Itálie je domovem neuvěřitelně chutné pizzy. Nejznámější je pizza Margherita, která má základní přísady – těsto, rajčatovou omáčku, mozzarellu a bazalku. Existuje však celá řada dalších variant pizzy s různými ingrediencemi.
 • Pasta: Italská pasta je další ikonické jídlo. Existuje mnoho druhů těstovin, jako jsou spaghetti, penne, linguine, ravioli a další. Nejznámější omáčky jsou například Bolognese (s masovou omáčkou), Carbonara (s vejcem, slaninou a sýrem) nebo Pesto Genovese (s bazalkovou omáčkou).
 • Risotto: Risotto je pokrm připravený z rýže Arborio nebo Carnaroli. Je to krémovité jídlo, které se vaří postupným přidáváním tekutiny (obvykle vývaru) do rýže. Existuje mnoho variant, jako je Risotto alla Milanese s šafránem nebo Risotto ai Funghi s houbami.
 • Ossobuco: Toto je tradiční italské jídlo pocházející z Lombardie. Je to hovězí maso s kostí vařené ve víně, vývaru a zelenině. Podává se s Gremolatou, což je směs citronové kůry, česneku a petrželky.
 • Gelato: Nemůžeme zapomenout na sladkosti. Gelato je italská zmrzlina, která je známá svou bohatou chutí a krémovou texturou. Je k dispozici v mnoha různých příchutích a je oblíbenou pochoutkou pro mnoho lidí.

Toto je pouze malý výběr z mnoha lahůdek, které si můžete v Itálii vychutnat. Jejich regionální kuchyně je velmi bohatá a každý region má svá vlastní charakteristická jídla.

Půjčení auta nebo skútru v Itálii

Pokud hledáte možnosti půjčení auta nebo skútru v Itálii, existuje několik možností.

 • Pronájem auta: Existuje mnoho mezinárodních společností, které nabízejí pronájem auta v Itálii, jako jsou například Avis, Hertz, Europcar, Sixt a další. Tyto společnosti mají pobočky na letištích, v hlavních městech a turistických destinacích. Většinou se vyžaduje minimální věk 21 let a řidičský průkaz platný po dobu minimálně jednoho roku.
 • Půjčení skútru: Skútry jsou populární volbou pro turisty v Itálii, zejména v městech, kde mohou být dopravní zácpy. Existuje mnoho míst, kde si můžete pronajmout skútr, včetně specializovaných půjčoven, které se nacházejí v blízkosti turistických destinací. Většinou se vyžaduje minimální věk 18 let a řidičský průkaz platný po dobu minimálně jednoho roku.
 • Car sharing: V Itálii existuje také mnoho služeb sdílení aut, jako jsou Car2Go, Enjoy a Share’n’go, které umožňují uživatelům půjčovat a sdílet auta pomocí mobilní aplikace. Tyto služby jsou obvykle využívány pro kratší jízdy ve městě.

Při výběru možnosti půjčení auta nebo skútru v Itálii si vždy ověřte podmínky a požadavky pronajímatele, včetně minimálního věku a platnosti řidičského průkazu, pojištění a dalších podmínek, které by mohly být specifické pro každého pronajímatele.

Napsat komentář