Cezera příbalový leták

Cezera

Cezera je obchodní název pro léčivou látku Cetirizin, která patří do skupiny antihistaminik. Cetirizin se často používá k léčbě alergických reakcí, jako jsou sezónní alergie, alergický rýma, svědění kůže a kopřivka.

Cetirizin působí blokováním účinků histaminu, který je přirozeně uvolňován v těle během alergických reakcí. Tím pomáhá zmírnit různé alergické příznaky, jako je svědění, kýchání, rýma, slzení očí a otoky.

Cezera je dostupná ve formě tablet, sirupu nebo prášku pro přípravu perorálního roztoku. Přesná dávka a způsob užívání závisí na věku, váze a indikaci konkrétního pacienta. Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo návod k použití na obalu léku.

Před užíváním Cezery je vhodné konzultovat se svým lékařem nebo lékárníkem, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy, užíváte další léky nebo máte alergie. Mějte na paměti, že Cetirizin může mít některé nežádoucí účinky, jako je ospalost, únava, sucho v ústech a závratě.

Příbalový leták

Co je přípravek Cezera a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Cezera je levocetirizin. Cezera je antialergikum. Používá se k léčbě příznaků onemocnění (symptomů) spojených s:

  • alergickou rýmou (včetně přetrvávající alergické rýmy);
  • kopřivkou (urtikarie).

Aktuální příbalový leták Cezera

Napsat komentář