Zoloft příbalový leták

Zoloft

Zoloft je obchodní název pro léčivou látku nazývanou sertralin. Jedná se o antidepresivum patřící do skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Sertralin se používá k léčbě depresivních poruch, úzkostných poruch, panických poruch, obsedantně-kompulzivní poruchy (OCD) a dalších psychických poruch.

Zoloft působí tak, že zvyšuje hladinu serotoninu, důležitého neurotransmiteru, v mozku. To může pomoci zlepšit náladu, snížit úzkost a zmírnit další příznaky psychických poruch.

Důležité je užívat Zoloft přesně podle pokynů lékaře a dodržovat předepsané dávkování. Účinnost léku se obvykle projevuje po několika týdnech pravidelného užívání. Případné změny dávkování nebo ukončení léčby by měly být prováděny pod dohledem lékaře.

Je důležité si uvědomit, že Zoloft a další antidepresiva mohou mít některé nežádoucí účinky, jako jsou nevolnost, nespavost, zvýšená úzkost, snížená sexuální touha a další. Tyto účinky by měly být konzultovány s lékařem, pokud jsou výrazné nebo obtěžující.

Před zahájením léčby Zoloftem je důležité se poradit se svým lékařem a podrobně diskutovat o svém zdravotním stavu, léčebných možnostech a případných rizicích spojených s užíváním tohoto léku.

Příbalový leták

Co je přípravek ZOLOFT a k čemu se používá

Přípravek Zoloft obsahuje léčivou látku sertralin. Sertralin patří do skupiny látek nazývaných inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI); tyto léky se používají k léčbě deprese a/nebo úzkosti.

Přípravek Zoloft je určen k léčbě:

  • deprese a k prevenci návratu deprese (u dospělých)
  • sociální úzkostné poruchy (u dospělých)
  • posttraumatické stresové poruchy (u dospělých)
  • panické poruchy (u dospělých)
  • obsedantně-kompulzivní poruchy (u dospělých a dětí a dospívajících ve věku 6-17 let)

Deprese je klinické onemocnění, při kterém se můžete cítit smutný(á), nemůžete pořádně spát nebo se těšit ze života jako dříve.

Obsedantně-kompulzivní porucha a panická porucha jsou onemocnění související s úzkostí, při níž trpíte utkvělými představami (obsesemi), které Vás nutí provádět neustálé rituály (nutkání – kompulze).

Posttraumatická stresová porucha je stav, který se může projevit po velmi emočním traumatickém zážitku a který má některé příznaky podobné depresi a úzkosti. Sociální úzkostná porucha (sociální fóbie) je onemocnění související s úzkostí. Je charakterizováno pocity intenzivní úzkosti nebo strachu ze společenských situací (např. rozhovor s neznámým člověkem, mluvení před velkou skupinou osob, jedení nebo pití před ostatními, nebo obavy, že se chováte trapně).

Váš lékař zhodnotil, že tento přípravek je vhodný pro léčbu Vaší choroby. Zeptejte se svého lékaře, pokud si nejste jist(a), proč Vám byl přípravek Zoloft předepsán.

Aktuální příbalový leták Zoloft

Napsat komentář