Diozen příbalový leták

Diozen

Diozen je obchodní název pro léčivou látku diosminum micronisatum, která patří do skupiny léků nazývaných flavonoidy. Je odvozena z přírodních zdrojů, zejména z citrusových plodů.

Diosminum micronisatum je často používáno jako léčivo pro cévní problémy a poruchy krevního oběhu, zejména v léčbě žilních onemocnění. Je známo svými cévními a kapilárními ochrannými účinky a je považováno za flebotonické (posilující žilní stěny) a venotonické (zlepšující tok krve v žilách) látky. Používá se především k léčbě hemoroidů, křečových žil a dalších žilních onemocnění dolních končetin. Diosminum micronisatum pomáhá snižovat otoky, zlepšovat krevní oběh, snižovat záněty a zlepšovat žilní tónus.

Diosminum micronisatum je dostupné ve formě tablet nebo kapslí, které se užívají perorálně podle doporučení lékaře. Je důležité brát tento lék pouze na předpis a pod dohledem lékaře. Dávkování a délka léčby se mohou lišit v závislosti na konkrétním onemocnění a individuálních potřebách pacienta.

Jako u každého léku může mít i diosminum micronisatum vedlejší účinky, jako jsou gastrointestinální obtíže, alergické reakce nebo interakce s jinými léky. Je důležité informovat lékaře o všech předchozích a současných zdravotních stavech a užívaných léčivech, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků a interakcí.

Příbalový leták

Co je Diozen a k čemu se užívá

Diozen je přípravek, který zvyšuje napětí žilní stěny a odolnost cév. Omezuje tvorbu otoků a má protizánětlivý účinek.

Přípravek se užívá u dospělých pacientů k léčbě příznaků chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin, která se projevuje pocitem tíhy v nohou, bolestí nebo nočními křečemi v nohou, otokem, změnami kůže v důsledku nedostatečného prokrvení nebo porušené výživy tkání, včetně bércového vředu.

Přípravek se také užívá u dospělých pacientů k léčbě akutního hemoroidálního onemocnění (hemoroidy jsou uzlovité žilní rozšířeniny v oblasti konečníku). Vznikají zpravidla dlouhodobým zvýšením tlaku na žíly v oblasti konečníku, které vedou k rozšíření, zduření, krvácení až vyhřeznutí žil v dolní části konečníku. Hemoroidy doprovází svědění, bolest či krvácení v oblasti konečníku a potíže s vyprazdňováním.

Aktuální příbalový leták

Napsat komentář