Lyrica příbalový leták

Lyrica

Lyrica, někdy hledaný také jako “lyrika”, je obchodní název pro léčivou látku nazývanou pregabalin. Jedná se o lék patřící do skupiny antiepileptik, který je také využíván k léčbě různých typů neuropatické bolesti (bolesti způsobené poruchou nervového systému). Pregabalin působí na nervový systém a ovlivňuje přenos signálů ve smyslových nervových vláknech, což pomáhá snižovat bolest a zmírňovat epileptické záchvaty.

Lyrica (pregabalin) je často předepisována k léčbě neuropatické bolesti spojené s diabetickou neuropatií, postherpetickou neuralgií (bolesti po oparu), bolestí spojenou s fibromyalgií a epilepsií. Je také někdy používána k léčbě generalizované úzkostné poruchy.

Je důležité brát Lyricu pouze na předpis a pod dohledem lékaře. Dávkování a délka léčby se stanoví individuálně a může se lišit v závislosti na konkrétním onemocnění a reakci pacienta na léčbu.

Lyrica může mít vedlejší účinky, které se liší v závislosti na dávce a individuální citlivosti pacienta. Mezi běžné vedlejší účinky patří ospalost, závratě, otoky, zvýšení hmotnosti, sucho v ústech a koordinace problémy. Je důležité konzultovat se svým lékařem ohledně možných vedlejších účinků a informovat ho o všech předchozích a současných zdravotních stavech a užívaných léčivech, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků a interakcí.

Příbalový leták

Klinické údaje – Terapeutické indikace

Neuropatická bolest

Přípravek Lyrica je indikován k léčbě periferní a centrální neuropatické bolesti u dospělých.

Epilepsie

Přípravek Lyrica je indikován jako přídatná léčba u dospělých s parciálními záchvaty se sekundární generalizací nebo bez ní.

Generalizovaná úzkostná porucha

Přípravek Lyrica je indikován k léčbě generalizované úzkostné poruchy (Generalised Anxiety Disorder, GAD) u dospělých.

Aktuální příbalový leták Lyrica

Napsat komentář