Duofilm příbalový leták

Duofilm

Duofilm je léčivý přípravek, který se používá k léčbě bradavic na kůži. Obsahuje dvě účinné látky, a to acidum salicylicum (salicylovou kyselinu) a acidum lacticum (mléčnou kyselinu).

Salicylová kyselina má keratolytické a keratoplastické účinky, což znamená, že pomáhá odstraňovat vrstvy odumřelé kůže a zjemňovat ji. Mléčná kyselina pak pomáhá změkčovat a vyhlazovat kůži.

Duofilm se aplikuje přímo na postiženou oblast kůže pomocí aplikátoru, štětce nebo vatového tamponu. Je důležité postupovat podle příbalového letáku a dodržovat pokyny ohledně aplikace a dávkování.

Před použitím Duofilmu je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte citlivou nebo podrážděnou kůži nebo pokud máte nějaké jiné kožní problémy. Je také důležité dbát na to, aby se Duofilm nedostal na zdravou kůži nebo sliznice.

Příbalový leták

Co je přípravek Duofilm a k čemu se používá

Přípravek Duofilm je kožní roztok k místnímu použití k léčbě bradavic. Přípravek Duofilm se používá k léčbě bradavic u dospělých, dospívajících a dětí starších dvou let. Bradavice je virové onemocnění v povrchové vrstvě kůže (drobný kožní výrůstek vzniklý růstem buněk pokožky). Doba mezi nákazou a projevem onemocnění (vznikem bradavice) je různá, od několika týdnů až po několik měsíců. Bradavice se mohou přenášet kontaktem viru s porušenou kůží, zvláště tam, kde je teplo a vlhko. To je důvod, proč jsou jedním z nejčastějších zdrojů infekce plavecké bazény.

Použití přípravku Duofilm vede ke kontrolovanému rozrušení keratinu (vrstvy tuhé hrubé kůže na povrchu bradavice). Proto se přípravek smí používat pouze na bradavice.

Pokud do 12 týdnů kožní příznaky nevymizí, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Duofilm

Napsat komentář