Egianti příbalový leták

Egianti

Egianti je léčivý přípravek obsahující léčivou látku levonorgestrelum. Levonorgestrel je syntetický gestagen, který se používá jako antikoncepční prostředek. Je součástí různých antikoncepčních tablet a také se používá jako nouzová antikoncepce po nechráněném pohlavním styku.

Přesný účel a použití Egianti by měl být stanoven a konzultován s lékařem nebo farmaceutem, kteří budou mít podrobné informace o tomto konkrétním přípravku. Je důležité dodržovat pokyny a doporučení odborníků a řádně se informovat o potenciálních vedlejších účincích a interakcích s jinými léky.

Příbalový leták

Co je Egianti a k čemu se používá

Egianti je nouzová antikoncepce, kterou lze použít do 72 hodin (3 dnů) po nechráněném pohlavním styku anebo po selhání Vaší obvyklé metody antikoncepce. Egianti obsahuje syntetickou léčivou látku podobnou hormonu, která se jmenuje levonorgestrel. Zabraňuje početí 84 % očekávaných těhotenství, pokud ho použijete do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku. Nezabrání vzniku těhotenství v každém případě a je účinnější, pokud ho použijete co nejdříve po nechráněném pohlavním styku. Je lepší ho užít do 12 hodin, než čekat do třetího dne.

Egianti působí pravděpodobně tak, že:

  • zabraňuje uvolnění vajíčka z vaječníku;
  • zabraňuje spermiím v oplodnění jakéhokoli vajíčka, které již mohlo být uvolněno;

Kdy má být nouzová antikoncepce použita?

Egianti může zabránit otěhotnění jen v případě, pokud ho užijete do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku. Nepůsobí, pokud již těhotná jste. Pokud budete mít další nechráněný pohlavní styk po užití přípravku Egianti (i když je to v průběhu téhož menstruačního cyklu), přípravek nezabrání otěhotnění.

Přípravek Egianti není určený pro použití před prvním menstruačním krvácením (první menstruací).

Aktuální příbalový leták Egianti

Napsat komentář