Dulcolax příbalový leták

Dulcolax

Dulcolax je léčivý přípravek obsahující účinnou látku bisacodyl, který se používá k léčbě přechodného nebo dočasného zácpy. Bisacodyl je stimulační projímadlo, které působí na střevní svaly, podporuje peristaltiku (střevní pohyb) a urychluje průchod stolice.

Dulcolax je k dispozici ve formě tablet nebo čípků. Při užívání tohoto přípravku je důležité dodržovat pokyny ohledně dávkování uvedené na příbalovém letáku nebo doporučené lékařem. Obvykle se doporučuje užívat Dulcolax večer, před spaním, a očekávat účinek přibližně 6 až 12 hodin po podání.

Před užitím Dulcolaxu je vždy vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo trpíte chronickou zácpou. Dále je důležité dodržovat doporučení ohledně užívání, nepřekračovat doporučenou dávku a nepoužívat Dulcolax dlouhodobě bez konzultace s lékařem.

Příbalový leták

Co je DULCOLAX a k čemu se používá

DULCOLAX je místně působící projímadlo, které působí v tlustém střevě, zvyšuje střevní peristaltiku (vlnovitý pohyb stěn střeva, který vede k vyprazdňování) a změkčuje stolici.

Přípravek DULCOLAX, jako projímadlo působící v tlustém střevě, stimuluje vyprázdnění v dolní části zažívacího ústrojí. Proto při užívání přípravku DULCOLAX nedochází ke změně vstřebávání energetických složek stravy nebo jiných živin v tenkém střevě.

DULCOLAX se používá k usnadnění vyprázdnění při zácpě.

DULCOLAX se používá

  • ke krátkodobé léčbě zácpy
  • k přípravě na diagnostická vyšetření, k použití před a po operacích a u stavů, které vyžadují usnadnění vyprazdňování stolice. V těchto případech se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře a pod lékařským dohledem.

DULCOLAX je určen pro dospělé, dospívající a děti od 4 let. Děti mohou přípravek užívat pouze pod dohledem lékaře.

Aktuální příbalový leták Dulcolax

Napsat komentář