Duphalac příbalový leták

Duphalac

Duphalac je léčivo obsahující účinnou látku laktulózu. Jedná se o syntetický disacharid, který slouží jako osmotické projímadlo. Laktulóza se v tlustém střevě metabolizuje bakteriemi přítomnými v trávicím traktu na organické kyseliny, což způsobuje zvýšení objemu střevního obsahu a zvýšení frekvence střevních pohybů.

Duphalac se často používá k léčbě zácpy a k regulaci stolice. Pomáhá změkčovat stolici a usnadňuje její průchod střevy. Léčivo se obvykle užívá perorálně ve formě sirupu, který se podává jednou denně nebo dle doporučení lékaře.

Je důležité užívat Duphalac podle pokynů lékaře a přesně dodržovat doporučenou dávku. Před užíváním léku je vhodné konzultovat se svým lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo užíváte jiná léčiva, abyste se vyhnuli možným interakcím a nežádoucím účinkům.

Příbalový leták

Co je přípravek Duphalac a k čemu se používá

Co je přípravek Duphalac

Duphalac obsahuje laxativum (projímadlo) nazývané laktulóza. Změkčuje stolici a usnadňuje její odchod tím, že přitahuje do střeva vodu. Do těla se přípravek nevstřebává. K čemu se přípravek Duphalac používá

Bez doporučení lékaře se Duphalac může používat k léčbě zácpy (méně časté pohyby střeva, tvrdá a suchá stolice) a dále u stavů, kde je zapotřebí, aby se tvořila měkká stolice.

Například:

  • máte-li hemoroidy
  • po chirurgickém zákroku na konečníku nebo tlustém střevě

Pouze po poradě s lékařem se Duphalac může používat k léčbě jaterní encefalopatie (poškození mozku při selhání jater projevující se nervovými a psychiatrickými příznaky).

Přípravek mohou užívat děti i dospělí. Použití u dětí (včetně kojenců a batolat) však má být výjimečné a vždy pod lékařským dohledem. Přípravek nepodávejte dětem a dospívajícím mladším 14 let bez předpisu lékaře, neboť lékař bude dítě zároveň pečlivě sledovat.

Aktuální příbalový leták Duphalac

Napsat komentář