Caltrate Plus příbalový leták

Caltrate Plus

Celtrate Plus je doplněk stravy, který obsahuje kombinaci vápníku a minerálů. Vápník je důležitým minerálem pro zdraví kostí a zubů, a také hraje roli v mnoha dalších funkcích v těle. Minerály jako například hořčík, zinek a měď jsou také důležité pro správné fungování organismu.

Celtrate Plus je navržen pro lidi, kteří mají nedostatek vápníku a dalších minerálů ve stravě, nebo pro ty, kteří potřebují dodatečnou podporu pro zdraví kostí a celkového zdraví. Je vhodné konzultovat s lékařem nebo odborníkem na výživu, abyste zjistili, zda je Celtrate Plus vhodný pro vás a jakou dávku byste měli užívat.

Před užíváním jakéhokoli doplňku stravy, včetně Celtrate Plus, je vždy dobré konzultovat to s lékařem, zejména pokud máte jakékoliv zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, abyste se ujistili, že není žádný konflikt nebo vedlejší účinek. Dávkování a instrukce pro užívání by měly být uvedeny na obalu přípravku, ale je vždy nejlepší dodržovat doporučení lékaře nebo pokyny v příbalovém letáku.

Příbalový leták

Co je Caltrate Plus a k čemu se používá

Caltrate Plus je kombinovaný přípravek s vápníkem, vitaminem D a dalšími důležitými minerály pro úpravu nedostatku vápníku, zvýšení hustoty kostí a prevenci úbytku kostní hmoty.

Používá se k prevenci osteoporózy a na doporučení lékaře v průběhu léčby osteoporózy k doplnění vápníku a vitaminu D.

Caltrate Plus je dále vhodný jako doplněk k hormonální léčbě v období klimakteria. V tomto případě se přípravek rovněž užívá pouze na doporučení lékaře.

Tento přípravek mohou užívat dospělí a dospívající od 12 let.

Kost je živá, rostoucí tkáň, která potřebuje vápník k udržení potřebné hustoty a pružnosti kostí. Předpokládá se, že nedostatečný přísun vápníku během života významně přispívá k rozvoji osteoporózy. Proto je během dospělosti důležitý příjem vápníku v dávce 1000 – 1200 mg denně. Silné kosti účinně pomáhají předcházet osteoporóze.

Osteoporóza („řídnutí“ či „odvápnění“ kostí) postihuje především osoby středního a vyššího věku. Je nejčastější příčinou snadného vzniku typických úrazů tohoto věku, především zlomenin obratlových těl, horního konce (krčku) kosti stehenní a dolního konce předloktí. Osteoporóze se často říká „tichá nemoc“, neboť ke ztrátě kostní hmoty dochází bez příznaků. Lidé často neví o tom, že mají osteoporózu, dokud jejich kosti nezeslábnou natolik, že náhlé zvrtnutí, úder či pád způsobí zlomeninu kyčle nebo obratle.

Oslabení kostí z důvodu klesajících hladin hormonů v době přechodu (klimakteria) a skutečnost, že 3 ze 4 žen nedostává doporučovaný denní příjem vápníku ve stravě, je příčinou toho, že zejména ženy v tomto období života jsou náchylné k osteoporóze. Čím vyšší jsou zásoby vápníku v kostech před přechodem, tím snadněji se kosti udržují zdravé během přechodu a v letech po něm následujících.

Výzkumy prokázaly, že zvýšený příjem vápníku má velký význam i pro ženy po přechodu. Osteoporóze je možno úspěšně předcházet pravidelným cvičením, snížením hmotnosti a dostatečným příjmem vápníku, nejlépe v kombinaci s vitaminem D a dalšími minerály, které jsou potřebné pro správné ukládání vápníku v kostech.

Caltrate Plus Vám dodává vápník, vitamin D a dalších 5 minerálů (Hořčík, Mangan, Měď, Zinek, Bór) důležitých pro kosti.

Aktuální příbalový leták Caltrate Plus

Napsat komentář