Olynth HA příbalový leták

Olynth HA

Olynth HA je lék obsahující účinnou látku xylometazolin hydrochlorid. Xylometazolin je adrenergní agonista, který se používá k léčbě příznaků nazální kongesce, tj. ucpaného nosu. Olynth HA je běžně dostupný bez lékařského předpisu a je často používán pro zmírnění ucpaného nosu spojeného s nachlazením, alergiemi nebo sinusitidou.

Je důležité si uvědomit, že Olynth HA je pouze symptomatická léčba a neřeší příčinu ucpaného nosu. Používání tohoto léku by mělo být omezeno na krátkodobé období (obvykle několik dní), aby se předešlo nežádoucím účinkům, jako je reaktivní kongesce (zhoršení ucpaného nosu po vysazení léku) nebo poškození nosní sliznice při dlouhodobém užívání.

Před použitím Olynth HA je vždy dobré se poradit s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte nějaká specifická zdravotní omezení nebo užíváte jiné léky, abyste se ujistili, že je to vhodná volba pro vás.

Příbalový leták

Co je přípravek OLYNTH HA a k čemu se používá

Léčivá látka přípravku OLYNTH HA, xylometazolin-hydrochlorid, způsobuje v místě svého účinku stažení cév, tím snižuje otok sliznic a následně usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění hlenů.

K nástupu účinku obvykle dochází za 5 až 10 minut a účinek přetrvává po dobu 10 hodin. Přípravek OLYNTH HA je určen ke snížení otoku a zvlhčení nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné tvorbě hlenu způsobené vazomotorickou rýmou a při alergické rýmě.

Přípravek OLYNTH HA je rovněž určen k urychlení uvolnění hlenů při zánětu vedlejších nosních dutin a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou.

OLYNTH HA je určen k léčbě dospělých, dospívajících a dětí od 7 let.

Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Olynth HA

Napsat komentář