Prestance příbalový leták

Prestance

Prestance je léčivý přípravek, který kombinuje dvě účinné látky: perindopril a amlodipin. Perindopril patří do skupiny léků nazývaných ACE inhibitory a amlodipin je blokátor vápníkových kanálů.

Prestance se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) u pacientů, u kterých je potřeba kombinace obou těchto léků. Perindopril snižuje krevní tlak tím, že blokuje enzym zvaný ACE, který přeměňuje angiotenzin I na angiotenzin II, což je látka, která způsobuje zúžení cév a zvýšení krevního tlaku. Amlodipin uvolňuje svaly cév a zlepšuje průtok krve, čímž snižuje krevní tlak.

Před zahájením léčby Prestance je důležité konzultovat s lékařem, který určí správnou dávku a sleduje vaši reakci na léčbu. Mohou se vyskytnout vedlejší účinky, jako je závratě, bolest hlavy, otok nohou nebo kašel. Důležité je dodržovat předepsanou dávku a pravidelně se kontrolovat u lékaře.

Příbalový leták

Co je přípravek Prestance a k čemu se používá

Přípravek Prestance je předepisován k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) a/nebo k léčbě stabilní ischemické choroby srdeční (stav kdy zásobování srdce krví je redukováno nebo blokováno). Pacienti, kteří již užívají perindopril a amlodipin v jednotlivých tabletách mohou místo toho užívat jednu tabletu přípravku Prestance, který obsahuje obě léčivé látky.

Prestance je kombinací dvou léčivých látek, perindoprilu a amlodipinu. Perindopril je inhibitor ACE (angiotenzin-konvertujícího enzymu). Amlodipin je blokátor vápníkových kanálů (patřící do skupiny léčiv nazývaných dihydropyridiny). Obě tyto látky společně rozšiřují a uvolňují cévy, takže jimi krev snadněji protéká a pro Vaše srdce je snazší udržet dostatečný krevní průtok.

Aktuální příbalový leták Prestance

Napsat komentář