Stilnox příbalový leták

Stilnox

Stilnox je obchodní název léku obsahujícího účinnou látku zolpidem tartrát. Jedná se o hypnotikum používané ke krátkodobé léčbě nespavosti u dospělých osob. Stilnox patří do skupiny léků nazývaných nonbenzodiazepinová hypnotika, která působí na určité receptory v mozku a pomáhají usnadnit usínání a prodloužit délku spánku.

Stilnox je obvykle dostupný ve formě tablet a užívá se jednou denně před spaním. Před zahájením léčby Stilnoxem je důležité konzultovat s lékařem, který vám přesně určí dávkování a délku léčby. Stilnox může mít vedlejší účinky, jako jsou ospalost, závratě, bolesti hlavy nebo poruchy paměti. Je důležité dodržovat přesné dávkování a nedoporučuje se kombinovat Stilnox s alkoholem nebo jinými sedativními látkami.

Stilnox je předpisový lék, takže je nutné mít na jeho užívání předpis od lékaře. Nikdy nezačínejte nebo nepřerušujte užívání Stilnoxu bez konzultace s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Stilnox a k čemu se používá

Přípravek Stilnox patří mezi tzv. hypnotika, tedy léky navozující spánek. Léčivou látkou obsaženou v přípravku Stilnox je zolpidem. Zolpidem zkracuje dobu nástupu spánku, snižuje počet probuzení, prodlužuje celkovou dobu spánku a zlepšuje jeho kvalitu obnovením fyziologické stavby spánku.

Přípravek Stilnox je určen ke krátkodobé léčbě nespavosti u dospělých, která je vysiluje nebo vede k jejich těžkému rozrušení.

Aktuální příbalový leták Stilnox

Napsat komentář