Urizia příbalový leták

Urizia

Urizia je kombinací solifenacin succinate a tamsulosin hydrochloride, což jsou dva různé léčivé přípravky používané v lékařství.

  • Solifenacin succinate: Jedná se o léčivo používané k léčbě symptomatických obtíží spojených s hyperaktivitou močového měchýře, jako je časté nutkání na močení, časté močení nebo inkontinence (únik moči). Solifenacin patří do skupiny léčiv nazývaných anticholinergika, které ovlivňují působení acetylcholinu, neurotransmiteru v těle. Tím pomáhá uvolnit svaly močového měchýře a snižuje nutkání na močení.
  • Tamsulosin hydrochloride: Je to léčivo používané především k léčbě benigní hyperplazie prostaty (zvětšení prostaty) a příznaků souvisejících s tímto stavem, jako je obtížné a časté močení, slabý močový proud nebo potřeba častějšího nočního močení. Tamsulosin je selektivní antagonistou adrenergních receptorů v hladkém svalu močové trubice a prostaty, což snižuje stahy a umožňuje snadnější močení.

Je důležité, abyste se před užíváním těchto léků poradili se svým lékařem nebo farmaceutem, aby vám byla přesně předepsána správná dávka a aby byly zohledněny vaše individuální potřeby a zdravotní stav.

Příbalový leták

Co je Urizia a k čemu se používá

Urizia je kombinace dvou různých léčiv nazývaných solifenacin a tamsulosin v jedné tabletě.

Solifenacin patří do skupiny léků nazývaných anticholinergika a tamsulosin patří do skupiny léků nazývaných alfa-blokátory.

Urizia se používá u mužů k léčbě středně těžkých a těžkých příznaků zadržování moči a mikčních příznaků dolních močových cest, které jsou způsobeny problémy s močovým měchýřem a zvětšenou prostatou (benigní hyperplazie prostaty). Urizia se používá, když předchozí léčba s jediným léčivem nevedla k dostatečnému zmírnění příznaků. Jak prostata roste, může docházet k problémům s močením (mikční příznaky), jako je oddálený začátek močení (obtížnost začít močit), potíže s močením (slabý proud), ukapávání a pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře. Současně je také postižen močový měchýř, který se spontánně stahuje ve chvílích, když močit nechcete. To způsobuje příznaky zadržování moči, jako jsou změny ve vnímání močového měchýře, urgence (silná, náhlá potřeba močit bez předchozího varování) a nutnost častějšího močení.

Solifenacin omezuje nežádoucí kontrakce močového měchýře a zvyšuje množství moči, které je Váš močový měchýř schopen pojmout. Proto může trvat déle, než budete muset jít na toaletu. Tamsulosin umožňuje moči snáze projít močovou trubicí a usnadňuje močení.

Aktuální příbalový leták Urizia

Napsat komentář