ACC Neo příbalový leták

ACC Neo

ACC Neo je léčivý přípravek obsahující účinnou látku acetylcystein. Jedná se o expektorans, který pomáhá ředit a usnadňovat vykašlávání hlenu při respiračních onemocněních.

Acetylcystein působí tím, že rozkládá a ředí viskózní hlenu ve dýchacích cestách, čímž se usnadňuje jeho odchod. Tento přípravek se často používá při akutních i chronických onemocněních dýchacího systému, jako jsou bronchitida, chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) nebo cystická fibróza.

ACC Neo je dostupný ve formě granulí nebo prášku, které se rozpouštějí ve vodě a užívají perorálně. Dávkování a trvání léčby závisí na konkrétním onemocnění a individuálních potřebách pacienta. Je důležité dodržovat přesné pokyny lékaře nebo pokyny uvedené na příbalovém letáku.

Před zahájením léčby ACC Neo je vhodné konzultovat s lékařem, zejména pokud máte nějaké závažné zdravotní problémy, užíváte další léky nebo máte alergie na některé složky přípravku.

Je důležité také seznámit lékaře s případnými vedlejšími účinky nebo nežádoucími účinky, které mohou nastat při užívání ACC Neo.

Příbalový leták

Co je ACC Neo a k čemu se používá

ACC Neo je léčivý přípravek obsahující acetylcystein. Tato léčivá látka rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Tím snižuje vazkost hlenu, usnadňuje vykašlávání a pomáhá odstraňovat hlen z dýchacích cest.

Acetylcystein má také antioxidační účinek. Acetylcystein díky tomuto účinku zajišťuje ochranu buněk před škodlivými volnými radikály, takto chrání například buňky v plicní tkáni před poškozením.

Přípravek se užívá k léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem.

Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými, dospívajícími nebo podáván dětem od 2 let při akutních onemocněních dýchacích cest provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je chřipka, akutní zánět průdušek nebo průdušnice.

Na doporučení lékaře se přípravek užívá u chronických onemocnění dýchacích cest, jako je chronický zánět průdušek nebo průdušnice, průduškové astma, bronchiolitida (zánět průdušinek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů), bronchiektázie (rozšíření průdušek), dále při léčbě zánětu hrtanu.

Přípravek ACC NEO 100 mg je určen pro dospělé, dospívající a děti od 2 let. Dětem do 3 let se podává pouze na doporučení lékaře.

Pokud se do 5 dnů (u dětí do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták ACC Neo

Napsat komentář