Acyclostad příbalový leták

Acyclostad

Omlouvám se za nedorozumění. Acyclostad je léčivý přípravek obsahující účinnou látku acyklovir (aciclovirum). Acyklovir je antivirotikum používané k léčbě infekcí způsobených virem herpes simplex, včetně oparu na rtech (herpes labialis), oparu na genitáliích (herpes genitalis) a oparu na jiných částech těla. Acyklovir také může být používán k prevenci opakování oparů u jedinců se sníženou imunitou.

Přesné dávkování a trvání léčby Acyclostadem závisí na konkrétním stavu pacienta a doporučení lékaře. Přípravek je dostupný ve formě tablet, krémů nebo mastí, které se aplikují na postižené místo. Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo pokyny uvedené na příbalovém letáku.

Před zahájením léčby Acyclostadem je vhodné konzultovat s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy, užíváte další léky nebo máte alergie na některé složky přípravku. Je důležité také seznámit lékaře s případnými vedlejšími účinky nebo nežádoucími účinky, které mohou nastat při užívání Acyclostadu.

Příbalový leták

Co je Acyclostad a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Acyclostad je aciklovir. Přípravek Acyclostad se používá k léčbě oparů na rtech a obličeji ve stadiu svědění, pálení nebo puchýřků. Klinické studie ukázaly, že včasná léčba tímto přípravkem zastaví tvorbu oparu. Jestliže se opar již objevil, léčba tímto přípravkem urychlí jeho hojení.

Přípravek mohou používat dospělí, dospívající i děti.

Opar je infekční onemocnění vyvolané virem Herpes simplex (HSV), který je normálně uložen v nervových zakončeních ve rtech a v okolních tkáních. Nejedná se však o stejný virus, který vyvolává herpetické infekce v oblasti zevních pohlavních orgánů.

K první infekci dojde obvykle v dětském věku, pravděpodobně polibkem s infikovaným člověkem. Virus přejde kůží po nervových drahách do jejich zakončení. Spouštěcím mechanismem mohou být rozličné podněty: nachlazení, chřipka, menstruace, psychická zátěž, stres, fyzická zátěž, nadměrné opalování nebo stav, kdy se necítíte dobře. Po zátěžovém podnětu putuje virus zpět po nervových drahách ke kůži do okolí rtů a vyvolá tvorbu oparu.

Aktuální příbalový leták Acyclostad

Napsat komentář