Loperamid příbalový leták

Loperamid

Loperamid je léčivý přípravek používaný k léčbě průjmů. Patří do skupiny léků nazývaných antidiarhoika. Loperamid působí na střevní stěnu a zpomaluje pohyb střev, čímž snižuje frekvenci a objem stolice. Tím pomáhá snížit četnost a intenzitu průjmů.

Loperamid se obvykle užívá k symptomatické léčbě akutního průjmu nebo průjmů spojených s určitými střevními poruchami, jako je syndrom dráždivého střeva. Může být také použit k prevenci průjmů při cestování nebo při užívání některých léků, které mohou způsobit průjem jako vedlejší účinek.

Důležité je dodržovat doporučenou dávku loperamidu a nepřekračovat maximální denní dávku. Je také důležité konzultovat užívání loperamidu s lékařem, pokud průjem trvá déle než 48 hodin nebo je spojený s horečkou, krví ve stolici nebo jinými neobvyklými příznaky. Loperamid by neměl být užíván u dětí mladších 2 let bez konzultace s lékařem.

Příbalový leták

Co je Loperamide STADA a k čemu se používá

Loperamide STADA obsahuje léčivou látku loperamid-hydrochlorid. Ta patří do skupiny léčivých přípravků zvaných „antidiaroika”, které se používají k léčbě průjmu.

Loperamide STADA pomáhá omezovat průjem tím, že zahušťuje stolici a snižuje četnost stolic. Loperamide STADA se používá k symptomatické léčbě akutního průjmu u dětí ve věku od 6 let, dospívajících a dospělých.

Loperamide STADA se nesmí užívat déle než 2 dny.

Pod dohledem lékaře se může použít rovněž k léčbě dlouhotrvajícího (chronického) průjmu nebo u pacientů se střevním vývodem (ileostomií).

Aktuální příbalový leták Loperamide Stada

Napsat komentář