Imodium příbalový leták

Imodium

Imodium je obchodní název pro léčivou látku s názvem loperamid. Jedná se o lék proti průjmu, který působí na střeva a snižuje nadměrnou činnost střevního traktu.

Loperamid funguje tím, že ovlivňuje střevní svaly, což zpomaluje peristaltiku (současnou kontrakci a relaxaci střevních svalů) a prodlužuje dobu, kterou trvá obsah střeva procházet střevním traktem. Tím se snižuje frekvence a množství stolice, a tím i průjem.

Imodium se často používá k symptomatickému léčení akutního průjmu nebo chronického průjmu, který není způsoben infekcí nebo závažným onemocněním. Je důležité si uvědomit, že Imodium pouze zmírňuje symptomy průjmu a neměl by být užíván, pokud je příčina průjmu neznámá nebo pokud je závažný nebo doprovázený jinými příznaky, jako je horečka, krvácení nebo silné bolesti břicha.

Před použitím Imodiumu je vždy vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, abyste získali správné dávkování a instrukce pro užívání tohoto léku.

Příbalový leták

Co je přípravek IMODIUM a k čemu se používá

  • IMODIUM je lék proti průjmu.
  • IMODIUM zahušťuje při průjmu stolici a snižuje její častost.
  • IMODIUM můžete užívat při náhle vzniklém (akutním) průjmu nebo po poradě s lékařem při
    dlouhodobém (chronickém) průjmu.

Po poradě s lékařem můžete IMODIUM užívat rovněž v případě, kdy Vám byla odstraněna část střev, což často způsobuje průjem.

Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti od 6 let.

IMODIUM se také může užívat k léčbě akutních epizod průjmu souvisejícího se syndromem dráždivého střeva:

  • U tohoto onemocnění je přípravek určen pouze pro dospělé a dospívající ve věku 18 let a starší, u kterých byla diagnóza syndromu dráždivého střeva stanovena lékařem. Neužívejte tento přípravek, pokud u Vás lékař nepotvrdil toto onemocnění.
  • K léčbě akutních epizod průjmu, které trvají až do 48 hodin.

Při opakovaných epizodách průjmu můžete tento léčivý přípravek užívat až 2 týdny, ale pokud některá epizoda přetrvává déle než 48 hodin, přestaňte přípravek užívat a obraťte se na svého lékaře. Pokud se do 2 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Toto platí stejně pokud přípravek podáváte dítěti.

Aktuální příbalový leták Imodium

Napsat komentář