Ambrobene příbalový leták

Ambrobene

Amrobene (nikoliv amrobene) obsahuje Ambroxoli hydrochloridum, což je léčivá látka, která se často používá jako expektorans, tedy lék na zkapalnění a usnadnění vylučování hlenu z dýchacích cest. Je předepisován při onemocněních dýchacích cest, jako je například akutní i chronický zánět průdušek, bronchiální astma, bronchiektázie nebo chronická obstrukční plicní nemoc (COPD).

Ambrobene je dostupný ve formě sirupu, kapek, tablet nebo kapslí. Přesná dávkování a délka léčby se liší v závislosti na konkrétním případu a doporučení lékaře. Před použitím se vždy poraďte se svým lékařem nebo dodržujte pokyny uvedené na příbalovém letáku.

Příbalový leták

Co je přípravek Ambrobene a k čemu se používá

Ambroxol-hydrochlorid, léčivá látka přípravku Ambrobene, patří do skupiny expektorancií a mukolytik, které svým působením usnadňují vykašlávání hlenu z dýchacích cest a zmírňují kašel.

Přípravek Ambrobene se užívá při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest spojených s obtížným vykašláváním, infekčních onemocněních dýchacích cest, při akutních a chronických zánětech vedlejších nosních dutin.

Bez porady s lékařem lze přípravek užívat při akutních onemocněních dýchacích cest, jako jsou akutní zánět průdušek, hrtanu nebo průdušnice.

Na doporučení lékaře se přípravek užívá u chronických zánětů průdušek, hrtanu nebo průdušnice, dále u zánětů nosních dutin, zánětu průdušinek, bronchiektázií (chorobné rozšíření průdušek), průduškového astmatu, zápalu plic, a u cystické fibrózy (onemocnění s poruchou zkapalňování hlenů).

Přípravek Ambrobene sirup a Ambrobene roztok je určen k léčbě dětí od kojeneckého věku (1 měsíc), dospívajících a dospělých.

Přípravek Ambrobene tablety je určen pro děti od 5 let, dospívající a dospělé.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Amrobene

Napsat komentář