Pravé domácí langoše, které nemají chybu – recept

Langoše jsou tradičním maďarským jídlem, které je oblíbené i v jiných zemích. Jsou to placky vyrobené z kynutého těsta, které se smaží a poté posypávají různými pochoutkami. Přinášíme recept na pravé domácí langoše.

Ingredience

 • 500 g hladké mouky
 • 7 g sušeného droždí
 • 1 lžička cukru
 • 1 lžička soli
 • 300 ml vlažné vody
 • olej na smažení

Postup

 1. Ve velké míse smíchejte mouku, sušené droždí, cukr a sůl.
 2. Postupně přilijte vlažnou vodu a hněťte těsto, dokud nedosáhne hladké a pružné konzistence. Případně můžete použít stolní mixér s hákem na těsto pro hnětení.
 3. Přikryjte misku utěrkou nebo plastovým obalem a nechte těsto vykynout na teplém místě asi 1 až 2 hodiny, nebo dokud zdvojnásobí svůj objem.
 4. Po vykynutí těsto opatrně vyndejte z misky na pomoučený povrch a rozdělte ho na menší kousky, které budou sloužit jako jednotlivé langoše.
 5. Každý kousek těsta vyválejte na tenkou placku o průměru přibližně 15 cm. Můžete použít váleček na těsto a pomoučit pracovní plochu, aby se těsto nepřilepilo.
 6. Na hluboké pánvi zahřejte dostatek oleje. Langoše se obvykle smaží ve velmi horkém oleji, dokud nejsou zlatavé a křupavé. Při smažení se obou stran otáčejte, aby se langoše pekly rovnoměrně.
 7. Po vytažení langošů z oleje je nechte okapat na papírové utěrce, aby se zbavily přebytečného oleje.
 8. Langoše můžete podávat různými způsoby. Nejčastěji se posypávají strouhaným česnekem, posypou strouhaným sýrem (typicky eidamem), a případně se mohou podávat s kyselou smetanou nebo kečupem. Můžete je také ozdobit čerstvými bylinkami nebo nasekanou cibulkou.

Langoše se obvykle podávají čerstvé a teplé. Jsou vhodné jako rychlý oběd nebo občerstvení.

Napsat komentář