Veral příbalový leták

Veral

Veral je obchodní název pro diclofenacum natricum, což je léčivá látka patřící do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Je často používán k léčbě bolesti, zánětu a horečky. Diclofenac natricum působí tak, že snižuje produkci zánětlivých mediátorů a inhibuje enzymy zvané cyklooxygenázy, které jsou zodpovědné za tvorbu zánětlivých prostaglandinů.

Veral je k dispozici v různých formách, včetně tablet, kapslí, krémů a gelů, které se aplikují místně na postiženou oblast. Lékař určí správnou dávku a režim užívání na základě specifického onemocnění a individuálních potřeb pacienta.

Při užívání Veralu je důležité dodržovat pokyny lékaře a pokyny uvedené na příbalovém letáku. Lék by se neměl užívat déle než je doporučeno a v případě nežádoucích účinků nebo alergické reakce je vhodné se poradit s lékařem.

Mezi běžné vedlejší účinky Veralu mohou patřit zažívací potíže, bolesti hlavy, závratě a kožní reakce. Existuje také možnost závažnějších vedlejších účinků, jako jsou žaludeční vředy, krvácení nebo poškození jater nebo ledvin. Je důležité diskutovat s lékařem o možných rizicích a přínosech užívání tohoto léku.

Příbalový leták

Co je přípravek Veral a k čemu se používá

Veral patří do skupiny léčiv, která se nazývají nesteroidní protizánětlivé léky a používají se při léčení bolesti a zánětu.

Veral odstraňuje zánětlivé příznaky, jako je bolest a otok (edém) a také snižuje horečku. Neovlivňuje však příčiny zánětu.

Veral mohou bez porady s lékařem užívat dospělí a dospívající od 15 let, pro děti od 6 let (s tělesnou hmotností vyšší než 20 kg) je přípravek určen, po doporučení lékařem, pouze k léčbě juvenilní idiopatické artritidy.

Veral se užívá k léčbě následujících stavů:

  • vyvrtnutí kloubů, natažení svalů, nebo jiné poúrazové bolestivé stavy.
  • bolestivá menstruace.
  • bolest zubů.
  • bolest hlavy.

Na doporučení lékaře se užívá při bolestech, otocích a zarudnutích provázejících záněty kloubů a mimokloubní revmatismus, při gynekologických zánětech a také jako pomocná léčba při infekčních onemocněních ucha, nosu a krku. Při léčbě revmatických onemocnění může být nutné dlouhodobé podávání.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Veral

Napsat komentář