Hovězí tatarský biftek (z kvalitního hovězího masa) – recept

Hovězí tatarský biftek je oblíbenou delikatesou, která se připravuje z čerstvého hovězího masa. Je to syrové nebo téměř syrové jídlo, které se ochucuje různými kořením a podává se tradičně s vajíčkem, cibulí, hořčicí a třeba toustem. Tady je základní recept na přípravu hovězího tatarského bifteku, u kterého je zásadní čerstvost a kvalita hovězího masa.

Ingredience

 • 250 g hovězího masa (hovězí ořech, kýta)
 • 1 žloutek
 • 1 lžička hořčice
 • 1 až 2 lžičky kaparů, pokud chcete
 • 1 lžička nasekané cibule
 • Sůl a pepř podle chuti
 • Worcesterová omáčka (volitelně pro dochucení)

Postup

 1. Hovězí maso by mělo být vždy čerstvé a kvalitní a pro tatarák to platí dvojnásob, protože se tepelně neupravuje. Nejprve maso opláchněte pod tekoucí vodou a osušte.
 2. Nakrájejte maso na drobné kostky nebo použijte mlýnek na maso, abyste získali jemně mleté maso.
 3. Do misky dejte nasekanou cibuli, hořčici, žloutek a koření (sůl, pepř, Worcesterovou omáčku). Můžete přidat i jiné oblíbené koření podle vaší chuti.
 4. Přidejte jemně mleté maso do mísy a důkladně promíchejte všechny ingredience. Měli byste získat konzistenci, která je vhodná pro tatarský biftek, tedy mírně vlhkou a lepkavou.
 5. Podávejte na talíři, na kterém můžete pokrm formovat do oblíbeného tvaru nebo ho jednoduše podávat jako hromádku.
 6. Tradičně je hovězí tatarský biftek podáván s čerstvým vajíčkem na povrchu. Můžete také tatarák ozdobit čerstvými bylinkami, jako je například nasekaná čerstvá petrželka nebo pažitka.
 7. Podávejte s křupavým chlebem nebo toustem. Můžete také doplnit různými přílohami, jako jsou pečené brambory, hranolky nebo zeleninový salát.

Pro tatarský biftek je nezbytné mít kvalitní a čerstvé hovězí maso, které je vhodné pro konzumaci v syrovém stavu. Užijte si tuto skvělou delikatesu s přáteli.

Napsat komentář