Nakládané zelí s křenem – recept

Nakládané zelí s křenem je tradiční pokrm, který je velice oblíbený a také zdravý. Tato lahodná pochoutka kombinuje chutné kysané zelí s ostrým křenem. Vyzkoušejte a dopřejte si tuto variantu nakládaného zelí. Pochutnáte si a posílíte imunitu.

Ingredience

 • 500 g kysaného zelí
 • 2 až 3 lžíce nastrouhaného křenu (můžete použít křen ve sklenici nebo čerstvý křen)
 • 1 lžička soli
 • 1/2 lžičky cukru
 • 1/2 lžičky mletého černého pepře
 • 2 lžíce vody

Postup

 1. Příprava kysaného zelí: Kysané zelí opláchněte pod tekoucí vodou, abyste odstranili nadbytečnou sůl, a nakrájejte ho na tenké proužky nebo menší kousky. Můžete také zelí trochu scedit, pokud je příliš šťavnaté.
 2. Příprava křenu: Pokud používáte čerstvý křen, oloupejte ho a nastrouhejte na jemném struhadle. Pokud používáte křen ze skla, stačí ho jen přidat.
 3. Smíchání ingrediencí: Ve velké míse smíchejte nakrájené kysané zelí, nastrouhaný křen, sůl, cukr a mletý černý pepř. Přidejte také 2 lžíce vody, abyste vytvořili nálev.
 4. Promíchejte: Dobře promíchejte všechny ingredience, aby se křen a koření dostaly do zelí.
 5. Fermentace: Nálev ze zelí a křenu nechte fermentovat v pokojové teplotě po dobu 1 až 3 dnů. Během této doby by se mělo zelí okyselit a získat požadovanou chuť.
 6. Skladování: Po dokončení fermentace přesuňte nakládané zelí do chladničky, kde ho lze skladovat i několik týdnů.
 7. Podávání: Nakládané zelí s křenem je skvělou přílohou k různým pokrmům, zejména k masu, klobásám nebo sendvičům. Můžete ho také podávat jako skvělou pochoutku ke svačině, nebo si vymyslet nějaký salát.

Toto nakládané zelí s křenem má výraznou chuť a ostrý nádech díky křenu. Je to vynikající způsob, jak využít sezonního zelí a připravit si domácí pochoutku plnou vitamínů a skvělé chuti.

Napsat komentář