Xylomax Neo příbalový leták

Xylomax Neo

Xylomax Neo je léčivý přípravek obsahující účinnou látku xylometazolin hydrochloridum, která patří mezi nosní dekongestanty. Xylometazolin se používá k dočasnému uvolnění ucpaného nosu a zmírnění příznaků nachlazení, alergií nebo sinusitidy.

Xylomax Neo je dostupný ve formě nosního spreje. Obsahuje kombinaci xylometazolinu a dalších látek, které mají antiseptické a protizánětlivé účinky, jako je dexpanthenol, eukalyptový olej a levomenthol. Tyto přísady mohou pomoci uklidnit podrážděnou nosní sliznici a přinést úlevu při ucpaném nosu.

Před použitím Xylomaxu Neo je důležité si přečíst příbalový leták a dodržovat doporučené dávkování a způsob aplikace. Sprej se aplikuje přímo do nosu podle pokynů. Je důležité dodržovat doporučenou frekvenci a délku používání a nepřekračovat doporučenou dávku.

Je vhodné se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem před použitím Xylomaxu Neo, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie. Tito odborníci vám mohou poskytnout další informace o správném použití přípravku a odpovědět na vaše otázky.

Xylomax Neo je dostupný bez lékařského předpisu, ale vždy je dobré se poradit se zdravotním odborníkem, pokud máte jakékoli obavy nebo otázky ohledně jeho použití.

Příbalový leták

Co je přípravek Xylomax Neo a k čemu se používá

Přípravek Xylomax Neo patří do skupiny léčiv k léčbě nosních onemocnění se sympatomimetickým účinkem. Obsahuje xylometazolin-hydrochlorid, který způsobuje stažení kapilár v nose a tím snižuje otok nosní sliznice.

Přípravek Xylomax Neo se používá k symptomatické léčbě zduřelé nosní sliznice a rýmy způsobené běžným nachlazením nebo zánětem vedlejších nosních dutin. K nástupu účinku obvykle dochází během několika minut a účinek trvá několik hodin.

Přípravek Xylomax Neo je určen k léčbě dospělých a dospívajících od 12 let.

Aktuální příbalový leták Xylomax Neo

Napsat komentář