Fazolové lusky na smetaně – recept

Fazolové lusky jsou nejen moc dobré, ale také zdravé a výživné. Připravte si tyto vynikající fazolové lusky na smetaně jako lehčí oběd nebo večeři. Recept je velice jednoduchý a podle chuti můžete přidat například slaninu nebo nějakou dobrou uzeninu. Tak co vy na to?

Ingredience

 • Fazolové lusky (můžete použít čerstvé nebo konzervované)
 • 1/2 hrnku smetany na vaření
 • 1 lžíce másla
 • 1 stroužek česneku, nasekaný
 • Sůl a pepř podle chuti
 • Kopr nebo petrželka na ozdobení (volitelně)

Postup

 1. Pokud používáte čerstvé fazolové lusky, začněte tím, že fazolové lusky opláchnete a odstraníte tvrdé konce. Pokud používáte konzervované lusky, stačí je jej propláchnout.
 2. Rozehřejte máslo na pánvi na středním ohni, přidejte nasekaný česnek a krátce jej osmahněte, dokud nezačne hezky vonět.
 3. Přidejte fazolové lusky na pánev a opatrně je smíchejte s česnekem. Osmahněte společně asi 2 až 3 minuty, dokud fazolové lusky nezačnou měknout.
 4. Přidejte smetanu na vaření a nechte směs povařit. Vařte na mírném ohni a občas promíchejte, dokud smetana nezhoustne a nezíská krémovou konzistenci.
 5. Ochutnejte směs fazolových lusků a přidejte sůl a pepř podle chuti.
 6. Můžete také posypat nasekaným koprem nebo petrželí pro ozdobu a další příjemnou chuť.
 7. Podávejte fazolové lusky na smetaně jako přílohu nebo jako hlavní pokrm s plátky čerstvého chleba nebo třeba s bramborami.

Připravte si tento jednoduchý recept. Můžete ho upravit podle svých preferencí přidáním dalších ingrediencí, jako je třeba cibule, slanina, sýr, nebo olivy. Je to snadné a výživné jídlo, které se dá různě obměňovat.

Napsat komentář