Amloratio příbalový leták

Amloratio

Amloratio je obchodní název pro léčivo obsahující kombinaci dvou účinných látek – amlodipinu a perindoprilu. Jedná se o kombinované antihypertenzní léčivo, které se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze).

Amlodipin je lék ze třídy blokátorů vápníkových kanálů. Působí tak, že snižuje napětí ve stěnách cév, čímž umožňuje jejich uvolnění a rozšíření. To vede k poklesu krevního tlaku a zlepšení průtoku krve.

Perindopril je inhibitor enzymu konvertujícího angiotenzin (ACE). Působí tak, že blokuje enzym, který přeměňuje angiotenzin I na angiotenzin II. Angiotenzin II je látka, která způsobuje zúžení cév a zvýšení krevního tlaku. Perindopril tedy pomáhá rozšířit cévy a snížit krevní tlak.

Kombinace amlodipinu a perindoprilu v léku Amloratio umožňuje působit na hypertenzi z více úhlů, což může vést ke zlepšení kontroly krevního tlaku. Je důležité, aby bylo užívání Amloratio pod dohledem lékaře, který předepíše správnou dávku a sleduje reakci pacienta. Vedlejší účinky mohou zahrnovat bolesti hlavy, závratě, otoky, kašel a další.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře a informovat ho o všech stávajících léčbách a zdravotních stavech před zahájením léčby Amloratiem. Pouze lékař může posoudit, zda je tento lék vhodný pro váš konkrétní případ.

Příbalový leták

Co je přípravek Amloratio a k čemu se používá

Amloratio je léčivý přípravek, který obsahuje účinnou látku amlodipin, která patří do skupiny látek nazývaných antagonisté vápníkových kanálů.

Amloratio je určen k léčbě:

  • vysokého krevního tlaku (hypertenze)
  • určitého typu bolesti na hrudníku nazývané angina pectoris, jejíž vzácnou formou je Prinzmetalova nebo variantní angina

U pacientů s vysokým krevním tlakem tento přípravek způsobí relaxaci (rozšíření) krevních cév, takže jimi krev bude protékat snadněji.

U pacientů s anginou přípravek Amloratio zlepší krevní zásobení srdečního svalu, který dostává více kyslíku, a to zabraňuje vzniku bolesti na hrudníku. Tento přípravek neposkytuje okamžitou úlevu od anginózní bolesti na hrudi.

Aktuální příbalový leták Amloratio

Napsat komentář