Tezefort příbalový leták

Tezefort

Léčivý přípravek Tezefort obsahuje telmisartan a amlodipin, což jsou dvě samostatné léčivé látky, které se často kombinují v jednom léčivu pro léčbu vysokého krevního tlaku (hypertenze).

Telmisartan patří do skupiny léků nazývaných antagonisté receptorů angiotensinu II (ARA II). Působí blokací receptorů, které normálně reagují na hormon angiotensin II, což způsobuje rozšíření cév a snižuje krevní tlak. Telmisartan také snižuje zatížení srdce a může pomáhat předcházet srdečním onemocněním.

Amlodipin je blokátor vápníkových kanálů, který snižuje svalové napětí v cévách a zlepšuje průtok krve. Tím se snižuje krevní tlak a snižuje se zatížení srdce.

Kombinace telmisartanu a amlodipinu v jednom léčivu může být předepsána pacientům s hypertenzí, kteří vyžadují kombinaci různých mechanismů účinku pro dosažení optimálního snížení krevního tlaku. Tato kombinace léků může být účinná při snižování krevního tlaku a zlepšování celkové kontroly hypertenze.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře ohledně dávkování a užívání Tezefortu. Měli byste také informovat svého lékaře o všech stávajících zdravotních problémech a případných dalších léčivech, které užíváte, aby bylo možné přizpůsobit léčbu vašim individuálním potřebám.

Příbalový leták

Co je přípravek Tezefort a k čemu se používá

Přípravek Tezefort obsahuje dvě léčivé látky nazývané telmisartan a amlodipin. Obě tyto látky pomáhají upravit Váš vysoký krevní tlak:

  • telmisartan patří do skupiny látek nazývaných „antagonisté (blokátory) receptoru angiotenzinu II“. Angiotenzin II je látka vznikající v těle, která způsobuje zúžení cév, což vede ke zvýšení krevního tlaku. Telmisartan působí blokádu účinku angiotenzinu II.
  • amlodipin patří do skupiny látek nazývaných „blokátory vápníkových kanálů“. Amlodipin brání přestupu vápníku do stěny krevních cév, což zabraňuje jejich zúžení. To znamená, že obě tyto léčivé látky působí společně a snižují napětí stěn cév. Následkem toho se cévy uvolňují a krevní tlak klesá.

Aktuální příbalový leták Tezefort

Napsat komentář