Brufen příbalový leták

Brufen

Brufen je obchodní název pro účinnou látku ibuprofen, která patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Je používán k léčbě bolesti, zánětu a horečky. Ibuprofen působí tak, že snižuje hladinu prostaglandinů, které jsou spojené se zánětem, bolestí a horečkou.

Brufen je dostupný ve formě tablet, kapslí, sirupu nebo krému. Je obvykle předepisován lékařem a dávka závisí na typu a závažnosti bolesti, individuálních potřebách pacienta a jiných faktorech. Je důležité dodržovat předepsané dávkování a pokyny od lékaře při užívání Brufenu.

Podobně jako u jiných NSAID, Brufen může mít vedlejší účinky, včetně žaludečních potíží, závratí, ospalosti, nevolnosti a alergických reakcí. Je důležité se o těchto vedlejších účincích informovat a případné problémy konzultovat s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Brufen a k čemu se používá

Pokud se do 3-5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Pokud užívá přípravek Brufen dospívající, musí navštívit lékaře vždy již po 3 dnech léčby. Brufen je nesteroidní antirevmatikum s výrazným účinkem snižujícím horečku (antipyretickým), tlumícím bolest (analgetickým) i u bolestivých stavů nerevmatického původu a s účinkem protizánětlivým (antiflogistickým).

U nemocných s revmatickým onemocněním kloubů Brufen zmenšuje bolest, ranní ztuhlost, místní příznaky zánětu (otok, zčervenání), a tím zvyšuje pohyblivost kloubů.

Brufen se užívá:

  • ke snižování horečky
  • k léčbě mírné až středně silné bolesti, např. bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační bolesti, bolesti při poraněních měkkých tkání, jako je pohmoždění nebo podvrtnutí
  • při bolestech svalů a kloubů, které provázejí chřipková onemocnění
  • při bolestivé menstruaci
  • na doporučení lékaře při revmatických onemocněních.

Aktuální příbalový leták Brufen

Napsat komentář