Grippecton příbalový leták

Grippecton

Grippecton je kombinovaný lék obsahující dvě účinné látky: ibuprofen a pseudoefedrin hydrochlorid. Ibuprofen patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), které mají protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Pseudoefedrin je dekongestant, který pomáhá snižovat otoky sliznic nosu a uvolňovat dýchací cesty.

Grippecton se často používá pro symptomatickou léčbu chřipky a nachlazení, které zahrnují příznaky jako horečka, bolesti hlavy, bolesti těla, kongesce nosu a ucpané dutiny. Ibuprofen pomáhá snižovat zánět a bolest, zatímco pseudoefedrin pomáhá zmírňovat otoky a zahlenění nosu.

Je důležité si uvědomit, že Grippecton je léčivý přípravek a měl by se užívat podle pokynů lékaře nebo podle instrukcí uvedených na obalu. Před použitím léku se vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem, zejména pokud máte jakékoliv zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, abyste se ujistili, že je bezpečné jej užívat a neinteraguje s jinými léky, které můžete užívat.

Příbalový leták

Co je Grippecton a k čemu se používá

Přípravek Grippecton, potahované tablety, obsahuje dvě léčivé látky: ibuprofen a pseudoefedrin-hydrochlorid.

Ibuprofen patří do skupiny léčiv, která se nazývají nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSA). NSA poskytují úlevu od bolesti a při horečce.

Pseudoefedrin-hydrochlorid patří do skupiny léčiv nazývaných vazokonstriktory, které působí na krevní cévy v nose a ulevují od zduření (překrvení) nosní sliznice.

Přípravek Grippecton je určen k úlevové léčbě zduření nosní sliznice u běžného nachlazení doprovázeného bolestí hlavy a/nebo horečkou u dospělých a dospívajících starších 15 let.

Tento kombinovaný přípravek máte užívat pouze, pokud máte příznak ucpaného nosu spojený s bolestí nebo horečkou. Pokud máte jen jeden z těchto příznaků, poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem o užívání samotného ibuprofenu nebo pseudoefedrinu.

Pokud se příznaky onemocnění zhorší nebo pokud je třeba užívat tento lék déle než 4 dny (dospělí) nebo 3 dny (dospívající), musíte se obrátit na lékaře.

Aktuální příbalový leták Grippecton

Napsat komentář