Nopregy příbalový leták

Nopregy

Nopregy” obsahuje levonorgestrelum. Levonorgestrel je syntetický hormon používaný v antikoncepčních přípravcích, jako je třeba pilulka po, která se užívá po nechráněném pohlavním styku k prevenci těhotenství.

Pokud máte dotaz ohledně konkrétního léku nebo produktu, doporučuji se poradit s lékařem nebo farmaceutem, kteří vám mohou poskytnout podrobnější informace.

Příbalový leták

Co je Nopregy a k čemu se používá

Přípravek Nopregy je nouzová antikoncepce, kterou lze užít do 72 hodin (3 dnů) po nechráněném pohlavním styku nebo po selhání Vaší obvyklé metody antikoncepce.

Jedná se o tyto případy:

  • Při pohlavním styku nebyla použita žádná metoda antikoncepce.
  • Antikoncepční prostředek byl použit nesprávně, jako např. při protržení, sklouznutí či nesprávném použití kondomu, při prasknutí, zlomení, předčasném vynětí nebo změně polohy pesaru či diafragmy, při chybně ukončeném přerušovaném pohlavním styku (např. s výronem semene do pochvy nebo na zevní pohlavní orgány).

Nopregy obsahuje syntetickou léčivou látku podobnou hormonu, která se jmenuje levonorgestrel. Zabraňuje početí asi 84 % očekávaných těhotenství, pokud ho užijete do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku. Nezabrání vzniku těhotenství v každém případě a je účinnější, pokud ho užijete co nejdříve po nechráněném pohlavním styku. Je lepší ho užít do 12 hodin, než čekat do třetího dne.

Nopregy působí pravděpodobně tak, že:

  • zabraňuje uvolnění vajíčka z vaječníku;
  • zabraňuje spermiím v oplodnění jakéhokoli vajíčka, které již mohlo být uvolněno.

Nopregy může zabránit otěhotnění jen v případě, pokud ho užijete do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku. Nepůsobí, pokud již těhotná jste. Pokud budete mít další nechráněný pohlavní styk po užití přípravku Nopregy (i když se tak stane během téhož menstruačního cyklu), tableta neuplatní svůj antikoncepční účinek a je zde opět riziko otěhotnění.

Nopregy není určený pro použití před prvním menstruačním krvácením (první menstruací).

Aktuální příbalový leták Nopregy

Napsat komentář